Květen 2015

Nice Face - Immer Etwas

25. května 2015 v 17:27 | Johnny Násilník |  Deski
Rok: 2010
Škatulka: to je fuk
Délka: akorát
Rok: 2010

01. Decipher
02. I Want Your Damage
03. A Minor Altercation
04. Gaping Gash
05. Invective
06. Nobody´s Dead Here
07. Garbage Head
08. Situation is Facing Utter Annihilation
09. Blood in the Well
10. Selectron
11. Beater
12. Had To Let U Know
13. Hard Time


Jste s holkou, která miluje Ty Segalla. A spoustu dalších nepřekonatelných garážovek. Několik dní se živíte jenom vodkou a tím, co jste opuchlí poslepu nahmatali v oddělení lahůdek. Otupělí. Nevíte, co pustit za muziku, ale něco by mělo hrát. A najednou se vynoří vzpomínka na Nice Face.
Jes jes jes. Zní to jako starej Ty. Nahraný tak strašně, že se zdá, jako by Ian McGee nahrával doma v pokoji. A možná, že to tak i bylo. Můžeš nadávat, že je to nahráváný přes alobal na mikorofon od skypu. Při tomhle ti je dunící repro v autě zvyklý na trapový kopáky a syntetickej post-zvuk docela k ničemu. Zvuk je rozpraskanej, takovej, jakej vykouzlí čaroděj.
A tím Ian je. Nahrává si sám v Brooklynu parádní garážovku, která není o nic horší než kapely, kterejch si všímá tisk a fanoušci. Možná má na ně v hlavě moc temno.
Garážová špína jak od Iggyho a jeho Stooges. Sem tam hororový klávesy, primitivní elektronika, synt-punk, death disko. Hravej vokál, někdy pankově nakřáplej, jindy kovově temnej, obě polohy často posazený vedle sebe.
A co je nejlepší, přestože je to retro, je to osobitý a živočisný.
Všechno dobře dopadlo, můžete píchat tak, jako spolu dva lidi nikdy nešukali. I Want Your Damage. Může se pak stát, že během silvestrovské noci běháte příliš sjetí po bytě a hledáte číslo na pohotovost, protože toho šoustání bylo nějak moc. Situation is Facing Utter Annihiliation. Ve ztichlé nemocnici čekáš, až kočičika vyleze vysmátá ven z ordinace, vezme tě za ruku a vede k nejbližšímu místu, kde se dá sehnat chlast. Garbage Head. Vstávejte, tohle je nějaká párty? Nobody´s Dead Here.

Ráno se s kocovinou prodírat davem lidí čekajících na ohňostroj? Hard Time.